automatyka do bram Kielce

Automatyka i napędy do bram - Kielce

Automatyka i napędy do bram zapewniają komfortowy i bezpieczny wjazd na Twoją posesję. Dzięki bramie wyposażonej w automatyczny napęd nie ma potrzeby wysiadania z samochodu aby otworzyć skrzydła bramy. Jest to szczególnie istotne gdy mieszkanie znajduje się przy ruchliwej ulicy. W napęd do bram może być wyposażona zarówno brama przesuwna, tradycyjna brama skrzydłowa jak i brama garażowa.

Automatyczny napęd do bramy zapewnia:

 •     komfortowy wjazd i wyjazd z posesjiautomatyka do bram garażowych Kielce
 •     w przypadku ulewnego deszczu chroni przed zmoknięciem
 •     podczas dużych mrozów nie musimy wychodzić otwierać i zamykać bramy
 •     przyśpiesza czas wjazdu i wyjazdu

Automatyka do bram to nie tylko komfort i wygoda ale również bezpieczeństwo. W tym celu montowane są fotokomórki oraz lampa sygnalizacyjna. Fotokomórki montowane są wzdłuż światła wjazdu. W bramach skrzydłowych montuje się 2 pary fotokomórek. Jedną parę w świetle bramy, drugą za otwartymi pod kątem prostym skrzydłami. W bramach przesuwnych jest to tylko jedna para fotokomórek znajdująca się w w świetle wjazdu. Lampę sygnalizacyjną montujemy w widocznym miejscu. Taka lampa zapala się podczas ruchu bramy zarówno przy otwieraniu jak i zmykaniu. Automatyka do bram opiera się na mechanice i elektronice. Tu wszystkie podzespoły muszą być najlepszej jakości.

Napędy do bram BENINCA, NICE, CAME, FAAC

automatyka do bram przemysłowych Kielce

Proponujemy najwyższej klasy napędy do bram wjazdowych, przemysłowych i garażowych takich firm jak BENINCA, NICE, CAME, FAAC. Oferowane systemy cechuje profesjonalne wykonanie z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki któremu są łatwe  w użytkowaniu. W Polsce firmy te znane są ze swej trwałości oraz niezawodności. Najwyższej jakości automatyka jest w stanie sprostać różnorodnym oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów zarówno indywidualnych,  jak i instytucjonalnych.

UWAGA na automatykę z nieautoryzowanej dystrybucji
Pojawiają się urządzenia nieznanego pochodzenia z krajów poza unijnych. Przy zakupie takiego sprzętu Klienci pozbawieni są pomocy technicznej, serwisowej i gwarancyjnej dla tych urządzeń, brakiem karty gwarancyjnej.

 

NAPĘDY DO BRAM SKRZYDŁOWYCH

Napędy do bram skrzydłowych zapewniają nie tylko komfort, również ułatwiają i przyśpieszają wjazd i wyjazd z posesji. Do tego typu bram najczęściej stosuje się siłowniki z napędem tubowym, śrubowym oraz z ramieniem łamanym.

Chcąc zautomatyzować bramę skrzydłową, należy odpowiednio dobrać siłowniki. Aby wybrać najbardziej odpowiednią automatykę, należy znać:napędy do bram Kielce

 •     w przybliżeniu ciężar skrzydła
 •     długość skrzydła
 •     rodzaj słupka (klinkierowy, metalowy lub inny)
 •     kąt otwarcia skrzydłan
 •     należy również zwrócić uwagę na położenie skrzydła względem słupa, na którym jest ono zamontowane.

Do bram skrzydłowych często oferowane są siłowniki tubowe. Są to uniwersalne siłowniki samoblokujące dlatego nie wymagają dodatkowych zamków. W siłownikach śrubowych, element napędowy, przesuwając liniowo wzdłuż korpusu siłownika, przenosi siłę na skrzydło bramy. Najbardziej popularnymi siłownikami tubowymi są:

 • FAAC 414
 • BENINCA Bill
 • CAME Krono

Ze względu na bardzo dużą siłę ciągu oraz bardzo uniwersalne wymiary montażowe jest idealnym rozwiązaniem do automatyzacji bram osadzonych na grubych metalowych lub klinkierowych słupkach. Siłowniki bardzo dobrze komponują się do bram wykonanych z kutego żelaza.napędy do bram przemysłowych Kielce

W przypadku gdy wymiary słupka są bardzo duże bardzo dobrze sprawdzają się siłowniki z ramieniem łamanym, skrzydła bramy porusza przegubowy układ ramion. Siłowniki z takim ramieniem gwarantują płynną prace podczas otwierania i zamykania bramy. Przeznaczone do montażu na bardzo szerokich słupkach, nawet do 25 cm głębokości osadzenia zawiasu.

Napędy do bram skrzydłowych firmy BENINCA stosowane są do użytku przydomowego, jak i przemysłowego. Przystosowane do otwierania bram o ciężarze do 800 kg. Przekładnie zastosowane w siłownikach wykonane są ze stali i brązu i w ten sposób gwarantują  bezawaryjne działanie przez długie lata. Wybrane diłowniki posiadają systemy zabezpieczające przed zgnieceniem (tzw zabezpieczenie amperometryczne) Nowoczesny i jednocześnie elegancki wygląd powoduje, że siłowniki BENINCA świetnie komponują się z każdym stylem architektonicznym.

Gdy przestrzeń przy otwieraniu bramy jest ograniczona najlepszym rozwiązaniem są siłowniki firmy CAME,  zewnętrzna automatyka o kształcie dostosowanym do wolnej przestrzeni. Musisz tylko wybrać to, co chcesz zautomatyzować. AMICO to siłownik o wyszukanym i eleganckim designie do skrzydeł o maksymalnej szerokości do 1,8 m. ATI jest zalecany dla bram średnio-dużych; jeśli natomiast Twoja brama ma wyjątkowo duże gabaryty i pragniesz korzystać z owoców nowoczesnej technologii takich, jak enkoder – automatyka AXO jest rozwiązaniem idealnym.

 

NAPĘDY DO BRAM PRZESUWNYCH

Napędy do bram przesuwnych stały się standardem w nowoczesnym budownictwie. Automatyka do bram wjazdowych dla użytkowników oznacza wygodę, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo.

Napędy do bram  pracują w oparciu o koło zębate osadzone na wale. Koło zębate zazębiając się z  listwą zębatą poprowadzoną wzdłuż całej długości bramy, przesuwa ją. Elementy zestawów napędowych mogą być zamknięte w jednej obudowie lub umieszczane w nawierzchni, aby nie psuć estetyki bramy i ogrodzenia.napędy do bram skrzydłowych Kielce

Najważniejszą cechą jest moc siłownika. Dobieramy ją do masy bramy. Do lekkich bram, np. o wypełnieniu z paneli z tworzywa sztucznego stosujemy słabsze siłowniki niż do bram ciężkich, wykonanych z elementów kutych. Modele Faac 740 oraz Faac 741 przeznaczone są do automatyzacji bram wjazdowych o długości maksymalnej 15m i ciężarze do 500 kg (740) lub 900 kg (741) Zastosowane w nich silniki 230V zapewniają większą siłę pracy niż w modelach 12/24V, a ich konstrukcja oparta wyłącznie na przekładniach metalowych i precyzyjnym łożyskowaniu wału głównego gwarantuje niezawodną obsługę bramy przesuwnej o dowolnej konstrukcji przez długie lata. Napędy do bram faac posiadają szeroką gamę produktów gwarantuje optymalny dobór napędu pod względem wagi bramy, zapewniając długie i bezpieczne użytkowanie.napędy do bram przesuwnych Kielce

Profesjonalne napędy do bram przesuwnych Beninca to bardzo duża różnorodność modeli, obsługują bramy o masie od 300kg do 4500 kg. Podstawowe modele to: Bull, Pony, Bison i inne o różnych maksymalnych obciążeniach.
To urządzenia proste w obsłudze, dające komfort sterowania ciężkimi konstrukcjami w domu, firmie oraz zakładzie przemysłowym. Oferujemy kompletne zestawy. Zapewniamy doradztwo w zakresie eksploatacji oraz serwisowania tego sprzętu. Atrakcyjne warunki gwarancyjne oraz duża żywotność sprawiają, że urządzenia te cieszą się ogromną popularnością wśród Klientów na całym świecie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tej niepowtarzalnej oferty.

 

NAPĘDY DO BRAM GARAŻOWYCH

Nowoczesne i bardzo funkcjonalne napędy do bram garażowych,dostosowane są do różnorodnych rozmiarów, ciężaru oraz typu bramy garażowej.  Bardzo szeroki wybór produktów o zaawansowanych technologiach oraz dodatkowe akcesoria zapewniające bezpieczeństwo i komfort są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom i zaspokoić indywidualne potrzeby każdego użytkownika.

automatyka napędy do bram Kielce

Korzyści płynące z zastosowania napędów do bram garażowych:

 • Akumulator rezerwowy na wypadek braku zasilania (opcja dodatkowa)
 • Programowanie automatycznego zamykania po upływie określonego czasu.
 • Automatyczne wykrywanie przeszkód (natychmiastowe zatrzymanie napędu)
 • Częściowe otwarcie
 • Łagodna praca bez szarpnięć (wydłuża żywotność bramy oraz napędu)

Najpopularniejsze napędy do bram garażowych niemieckich włoskich oraz polskich producentów:

 • MARANTEC Comfort 260, 360
 • BENINCA Jim 3
 • NICE Spin 21
 • CAME Home HG 1000
 • FAAC D 600
 • BIG TOR Solo 800

Mapa dojazdu

Kontakt

HORHE Hubert Nizioł
28-100 Busko Zdrój
ul. Krakowska 54
Zbludowice
NIP: 655 181 69 99

 

Bezpłatne konsultacje i wyceny!
tel.: 503 050 076
horhebramy@gmail.com