bramy przemysłowe Kielce

Bramy przemysłowe - Kielce

bramy przemysłowe przesuwne KielceBramy przemysłowe to jedna z naszych głównych i rdzennych specjalności. W naszej ofercie posiadamy bramy przeznaczone zarówno do obiektów przemysłowych, obiektów branży spożywczej, hal magazynowych, warsztatów i pomieszczeń gospodarczych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dają komfort użytkowania oraz gwarantują poczucie bezpieczeństwa.

Istotnym elementem bramy przemysłowej jest prowadzenie, które nie może zakłócać ruchu wewnątrz hali. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego typu prowadzenia. Płyta bramy prowadzona może być na kilka sposobów: równolegle do stropu, z uwzględnieniem pochylenia dachu lub pionowo przy ścianie. Odpowiedni dobór prowadzenia ma szczególne znaczenie w halach z suwnicami lub magazynach wysokiego składowania, w których za bramą musi pozostać wolna przestrzeń.

 

Bramy przemysłowe - podział

Rodzaje bram przemysłowych ze względu na prowadzenie:

 • bramy przesuwne Kielceprowadzenie normalne – prowadnice poziome znajdują się równolegle do podłoża, minimalna wysokość nadproża to 460 mm
 • prowadzenie niskie – prowadnice poziome znajdują się równolegle do podłoża, minimalna wysokość nadproża 365mm ( gdy wał znajduje się w nadprożu), 210 mm ( gdy wał znajduje się na końcu prowadnic poziomych)
 • prowadzenie pionowe – brama przemysłowa otwierając się podnosi się pionowo do góry, wysokość nadproża 300 mm + wysokość bramy,  odchylenie w najwyższym punkcie od ściany to 460 mm
 • prowadzenie pionowe z obniżonym wałem – brama przemysłowa otwierając się podnosi pionowo do góry, wysokość nadproża 250 mm + wysokość bramy
 • prowadzenie wysokie – prowadnice poziome znajdują się równolegle do podłoża, brama przemysłowa na początku otwierania podnosi się równolegle do ściany na wyznaczoną wysokość następnie przechodzi na prowadnice poziomę
 • prowadzenie pochylone – prowadnica poziome znajdują się równolegle  do kąta pochylenia dachu

 

Parametry płata bramy przemysłowej

 • dwuścienne segmenty o wysokości 500 mm lub 610 mm izolowane pianką PUR o grubości 40 mm
 • ściany segmentów stalowe ocynkowane powleczone poliestrem
 • kolory standardowe zbliżone do RAL 3000, RAL 5010, RAL 8014, RAL 9006, RAL 7016, RAL 9002
 • segmenty wewnątrz wzmocnione płaskownikiem stalowym o grubości 1 mm
 • profile aluminiowe na dolnym i górnym segmencie
 • faktura wewnątrz i zewnątrz deseniowa (stucco)
 • wzór przetłoczeń: przetłoczenia poziome

 

BRAMY PRZEMYSŁOWE Z SPRĘŻYNAMI LUB MOTOREDUKTOREM


Solidne bramy przemysłowe segmentowe dedykowane do stanowisk przeładunkowych, magazynów i innych obiektów przemysłowych. Bramy z sprężynami skrętnymi lub z motoreduktorem. Przy  bramach przemysłowych bardzo istotnym elementem jest wytrzymałość mechaniczna wyrobu. Ważna jest też bramy Kielce - bramy przemysłowe 1konserwacja bramy oraz dobranie odpowiedniej automatyki o ile brama nie jest sterowana ręcznie.
bramy segmentowe przemysłowe

Bramy segmentowe przemysłowe posiadają dwa rodzaje mechanizmów podnoszenia i opuszczania bramy: bramy z sprężynami skrętnymi lub z motoreduktorem. Sprężyny skrętne tych bram standardowo obliczone są minimalną liczbę cykli 20 000.  Są to bramy, które dbają o państwa bezpieczeństwo w dwojaki sposób, dla użytkownika są bezpieczne w obsłudze – poprzez zastosowanie urządzeń przeciw pęknięciu lin jak i urządzeń przeciw pęknięciu sprężyn, dla państwa mienia poprzez odizolowanie pomieszczenia od dostępu osób niepowołanych. Brama w wersji z napędem wyposażona jest w 100 Nm napęd nasadowy, kabel spiralny z puszką przyłączeniową, optosensory oraz posiada wyjście na podłączenie wyłącznika krawędziowego rampy.

Nowością firmy Big Tor są bramy segmentowe przemysłowe z motoreduktorem bez sprężyn skrętnych. Nowoczesne bramy posiadają szereg rozwiązań technicznych umożliwiających szerokie zastosowanie tych bram w wielu aplikacjach a zwłaszcza:

 • w przypadku wymogu przystosowania bramy do bardzo intensywnej eksploatacjibramy Kielce - bramy przemysłowe 2
 • w przypadku bram wielkogabarytowych, gdzie w tradycyjnej bramie występowałyby kłopotliwe w montażu sprężyny skrętne
 • w przypadku trudnych danych zabudowy wymagających specjalnych (kosztownych prowadzeń).

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w bramach przemysłowych są drzwi przejściowe wbudowane w bramę.  Drzwi dostępne są w dwóch wersjach z progiem lub bez progu. Drzwi z progiem . Drzwi bez wystającego progu minimalizują ryzyko potknięcia i ułatwiają przejazd wózków transportowych, a regulowany profil progowy z elastyczną uszczelką, mimo swojej płaskiej budowy, wyrównuje nierówności podłoża i uszczelnia dolną krawędź drzwi. W bramach z drzwiami bez wystającego progu i napędem elektrycznym stosowane są fotokomórki wyprzedzające z optosensorami, które zapewniają bezdotykową automatyczną zmianę kierunku ruchu bramy przy napotkaniu przeszkody. Natomiast mikrowyłącznik drzwi przejściowych gwarantuje, że automatyczne otwieranie bramy jest możliwe tylko przy zamkniętych drzwiach.

 

BRAMY PRZEMYSŁOWE PRZESUWNE ROZWIERNE

Bramy przemysłowe przesuwne idealnie spełniają funkcję przegród otworów w miejscach, gdzie ze względów ograniczeń przestrzeni nad nadprożem nie można stosować innych rodzajów bram.

Bramy przesuwane wykonane mogą być w postaci jednego płata otwieranego na jedną ze stron otworu lub w postaci dwupłatowej odsuwanej na obie strony otworu. Płaty przesuwane są po wiszącej szynie umocowanej do nadproża i zabezpieczone zamkiem patentowym. Bramy przesuwne umożliwiają zamykanie otworów o dużej szerokości, której nie są w stanie pokonać inne typy bram i dodatkowo są od nich tańsze.
bramy przesuwne

bramy przemysłowe przesuwne Kielce 1

Bramy przesuwne zależnie od charakteru architektonicznego budynku mogą posiadać przeszklenia w postaci okien prostokątnych lub zaokrąglonych. Bramy te przeznaczone są głównie do budynków ogrzewanych. Cechuje je dźwiękochłonność i wysoka izolacyjność cieplna. Ograniczenia strat cieplnych gwarantuje dwuścienna konstrukcja segmentów z blachy stalowej wypełniona pianką poliuretanową (brak mostków termicznych) oraz dookolne i międzysegmentowe uszczelnienia.

bramy przemysłowe rozwierne KielceBramy rozwierne to proste rozwiązanie konstrukcyjne, polecane do garaży oraz obiektów przemysłowych o ograniczonych możliwościach zabudowy. Solidna konstrukcja z aluminiowymi zawiasami listwowymi zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Płaszcz bramy wykonany z ocynkowanej blachy stalowej i ościeżnica z kształtowników aluminiowych zamkniętych są odporne na korozję. Segmenty o grubości 40 mm wypełnione pianką poliuretanową oraz system uszczelek na całym obwodzie bramy gwarantują bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Bramy produkowane są na wymiar, czyli dopasowane do istniejącego otworu. Dostępne w wersji 1-skrzydłowej (maksymalna szerokość ościeżnicy 1250 mm) lub 2-skrzydłowej, o podziale symetrycznym lub asymetrycznym.

Zewnętrzna powierzchnia płaszcza bramy to blacha stalowa ocynkowana pokryta okleiną dekor o bogatej kolorystyce (Złoty Dąb, Orzech, Mahoń, Dąb Rustykalny, Winchester) lub malowana w kolorach z palety RAL. Faktura płaszcza o strukturze porowatej (tzw. stucco – skórka pomarańczy) lub drewnopodobnej (tzw. woodgrain – słoje drewna). Dostępne segmenty z poziomymi przetłoczeniami rowkowymi lub przetłoczeniami kasetonowymi. Płaszcz bramy można uzupełnić o przeszklenia prostokątne lub owalne oraz o panele wentylacyjne. Dodatkowo w płaszczu bramy o dużych gabarytach można umieścić drzwi przejściowe, ułatwiające komunikację przy częstym korzystaniu z garażu. Obsługa bramy ręczna. Bramy wyposażone są w zamek ryglowy z szyldem i klamką, opcjonalnie zamek dodatkowy i samozamykacz.

 

BRAMY PRZEMYSŁOWE SZYBKOBIEŻNE

Bramy przemysłowe szybkobieżne służą do użytku zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego, rolowane gwarantują szybkie zamykanie przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Bramy oferujemy w kilku grubościach i różnej odporności na porywy wiatru. Różnorodność oferty oraz dodatków pozwala na optymalny dobór  urządzeń do potrzeb klienta i gwarantuje satysfakcję z użytkowania.

bramy przemysłowe KielceBramy szybkobieżne gwarantują funkcjonalność oraz bezpieczeństwo poprzez szereg dodatkowych akcesoriów zapewniając przy tym minimalizacje strat ciepła. Zapewniają ekonomiczność dzięki bardzo dużym prędkościom otwierania ograniczając czas oczekiwania przed bramą. Wszystkie bramy wyposażone są w systemy awaryjnego otwierania w przypadku braku zasilania. W ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę bram szybkobieżnych wewnętrznych oraz zewnętrznych oto dwa najbardziej popularne rodzaje:

Brama szybkobieżna typu ROLL

Solidna i ekonomiczna brama rolowana o prędkości otwierania do 1 m/s. Kurtyna dostępna jest w 12 kolorach z możliwością wykonania różnych rodzajów przeszkleń. Brama idealnie nadaję się do zamknięcia dużych wewnętrznych otworów (maksymalne wymiary 6000 x 5000H). W standardzie listwa zabezpieczająca radiowa.

Specyfikacja techniczna bramy:bramy Kielce bramy przemysłowe wiśniowski

 • kurtyna w 12 kolorach
 • gęstość kurtyny 900 g/m2, grubość około 0,9 mm
 • różne rodzaje przeszkleń w standardzie
 • prędkość otwierania do 1 m/s
 • max. wymiary 6000×5000 h
 • brama wewnętrzna
 • konstrukcja ze stali ocynkowanej
 • obudowa silnika i wału w standardzie
 • listwa zabezpieczająca radiowa w standardzie
 • pełne okablowanie plug and play

 

Brama szybkobieżna typu DYNAMICROLL STANDARD

Brama szybkobieżna z systemem autonaprawy, który sprawia że uderzenie w bramę nie powoduje jej trwałego uszkodzenia. Oprócz funkcji samo naprawiania brama jest odporna na powiewy powietrza i napór wiatru do 130 km/h. Przeznaczona do pracy w warunkach wewnętrznych i zewnętrznych. Bramę tą charakteryzuje prędkością otwierania nawet do 2,5 m/s. Maksymalne wymiary 8000 x 8000H.

Specyfikacja techniczna bramy:bramy Kielce bramy przemysłowe

 • Kurtyna z autonaprawą w 12 kolorach
 • Gęstość kurtyny 1300 g/m2, grubość około 1,3 mm
 • Różne rodzaje przeszkleń w standardzie
 • Prędkość otwierania do 2,5 m/s
 • INVERTER w standardzie
 • Max. wymiary 6000 x 6000h
 • Odporność na wiatr do 140 km/h
 • 5 kolorów konstrukcji malowanych proszkowo bez dopłat
 • Brama zewnętrzna/wewnętrzna
 • Obudowa silnika i wału w standardzie
 • Pełne okablowanie plug and play

Bezpłatne konsultacje i wyceny

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą.

Telefon: 503 050 076

E mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ekspresowe wyceny bram

Podając:

 • Szerokość bramy
 • Wysokość bramy
 • Wysokość nadproża
 • Model i kolor płata bramy
 • Uzyskasz wycenę od ręki

 

      

Mapa dojazdu

Kontakt

HORHE Hubert Nizioł
28-100 Busko Zdrój
ul. Krakowska 54
Zbludowice
NIP: 655 181 69 99

 

Bezpłatne konsultacje i wyceny!
tel.: 503 050 076
horhebramy@gmail.com